Witamy na stronach firmy GEPEX z Wodzisławia Śląskiego...

GEPEX jest autoryzowanym dystrybutorem wirówek oraz osprzetu amerykanskiej firmy Decanter Machine Inc na terenie Polski i Republiki Czeskiej.

 Czym są wirówki:

Wirówka jest urządzeniem służacym do wydzielania części stałych z zawiesin (np. wodnych, olejowych) za pomocą siły odśrodkowej oraz filtracji.

 Oferujemy wirówki:

sedymentacyjne - slużące do odseparowania, oczyszczenia lub klasyfikacji części stałych z cieczy. Wirówki sedymentacyjne są czesto używane w przemyśle mineralnym, przetwórstwie chemicznym, żywności oraz oczyszczalniach ścieków.

części stałe

woda

Schemat działania wirówki sedymentacyjnej

sedymentacyjno-filtacyjne - wykorzystywane w ekstrakcji części stałych z cieczy i oferujące dodatkowe odwadnianie na części sitowej. Najcześciej znajdujące zastosowanie w przeróbce minerałów (w szczególności wegla) o najniższym uziarnieniu oraz w przetwórstwie chemicznym.

części stałe

woda

Schemat dzialania wirówki sedymentacyjno-filtracyjnej

trójfazowe - najnowsza technologicznie linia wirówek - unikalność urzadzeń tego rodzaju polega na możliwości separowania trzech różnych substancji - materiału stałego oraz dwóch rodzajów cieczy o różnym zagęszczeniu (np. mial-woda-olej). Z jednego strumienia zasilającego otrzymuje sie na wyjściu procesu trzy odrebne.

W przeciwieństwie do wirówek sedymentacyjnych i sitowych, które są połączone z napędem porzez przekladnię planetarną, wirówki trójfazowe sa napędzane systemem hydraulicznym, dzięki czemu możliwe jest regulowanie prędkości przenośnika ślimakowego. 

części stałe

olej

woda

Schemat dzialania wirówki trójfazowej

Montujemy również maszyny w kooperacji polsko-amerykańskiej, obniżając koszty produkcji całego urządzenia, Prowadzimy pełny zakres usług serwisowych gwarancyjnych i pogwarancyjnych, oraz sprzedaż części zamiennych do wirówek produkowanych przez DECANTER MACHINE INC.

Dokonujemy napraw, przegladów i remontów oraz prowadzimy serwis u Klienta wirówek innych producentów (HUMBOLDT, BIRD i innych).

Lista zrealizowanych prac

 Przykładowe realizacje:

 

BIRD,
2004 r.

HUMBOLDT,
2005 r.

BIRD,
2007 r.

BIRD,
2010 r.

DECANTER,
2010 r.

DECANTER zabudowa,
2010 r.

 
©1992-2006 Gepex Sp. z o.o. Licznik odwiedzin